Márkaépítés védjegy nélkül? Kockázatosabb, mint gondolná!
Tudta, hogy védjegybejelentés nélkül a márkaneve nincs biztonságban? Hiába építi azt gondosan, megfelelő jogi oltalom hiányában bárki levédetheti, használhatja, vagy akár meg is akadályozhatja, hogy Ön továbbra is éljen vele.
A védjegyoltalom megszerzése kulcsfontosságú. Ugyanakkor nem bonyolult, ha professzionálisan van előkészítve. Szakértői segítséggel gyorsan és zökkenőmentesen zajlik. Befektetés, ami idővel megtérül, hiszen jogi védelmet és üzleti előnyt biztosít.
Előző cikkünkben már ismertettük, hogy miért érdemes védjegy ügyvéd segítségét kérni. Most pedig azt nézzük meg, miért fontos már a kezdetektől tudatosan tervezni., ha valaki megsérti a védjegyét?
A cikkből kiderülnek a válaszok.
Read More
Védjegy ügyvéd: biztonsági pajzs, aki védi Önt a jogvitáktól
Egy professzionális védjegy ügyvéd olyan, mint a biztonsági zár a céges bejárati ajtón. Gondoskodik róla, hogy a márkanév valóban az Öné maradjon, és ne használhassa fel azt jogtalanul bárki illetéktelen.
Nagy érték tehát, ha tapasztalt szakértő támogatja Önt a jogviták megelőzésében, illetve kezelésében. De mit csinál pontosan egy védjegy ügyvéd? Miért kockázatos nélküle intézni a védjegy ügyeket és mi a teendő, ha valaki megsérti a védjegyét?
A cikkből kiderülnek a válaszok.
Read More
Védjegybejelentés árak, megéri-e spórolni rajtuk?
Mik a védjegybejelentés árak 2025-ben? Lehet-e, illetve érdemes-e spórolni a védjegyoltalom kérdésén, ha nemcsak pénztárcabarát, hanem kockázatmentes megoldást szeretnénk?
A cikkben megválaszoljuk ezeket a kérdéseket. Térképet adunk az árak megértéséhez, egyúttal rámutatunk a legfontosabb szempontokra, amelyek a tervezett regisztráció sikeréhez elengedhetetlenek.
Read More
2025-ben akár 2500 eurót megtakaríthat az EU-s KKV alappal
Az Ideas Powered for business kkv‑alap egy Európai uniós támogatási program, amelyet az Európai Unió Szellemi Tulajdoni Hivatala (EUIPO) koordinál. A program a kis és középvállalkozások (kkv) szellemitulajdon védelmének támogatására jött lére. Az alap segítségével bármely kkv visszatérítést kérhet védjegy, formatervezési minta vagy szabadalmi bejelentés hivatali díjából. Ezáltal a magas hivatali díjak egy részét meg lehet később spórolni a különböző eljárások során.
Read More
Tájékoztatás a Pintz és Társai Iroda nevével való visszaélésről
Az elmúlt napokban illetéktelen személyek küldtek több védjegyekkel foglalkozó iroda, köztük irodánk (Pintz & Partners) nevében is “Jogosulatlan Védjegyhasználatról Szóló Értesítést”. Ezek az ismeretlen személyek az irodánk nevét használva visszaélnek annak nevével és olyan e-maileket küldenek, amelynek tartalma valótlan és nincsen köze irodánkhoz.
Read More
Újra elérhető az Iparjog pályázat, 100%-os támogatás, akár 7,5 millió forint oltalmazási költségekre
Az NKFI Hivatal újra megnyitotta mind magánszemélyeknek, mind pedig vállalatoknak a lehetőséget, hogy pályázzanak szellemi alkotások hazai és nemzetközi szellemitulajdon-védelmét szolgáló tevékenységek támogatására.
Read More
Nemzetközi szabadalmi bejelentésekkel kapcsolatos tévhitek
Külföldön több úton lehet szabadalmat szerezni: PCT nemzetközi szabadalmi bejelentés, Európai szabadalmi bejelentés és közvetlen, külföldi szabadalmi bejelentés. Mielőtt a különböző külföldi szabadalmak részleteibe belemerülnénk, érdemes már az elején néhány tévhitet tisztázni. Ezeket a tévhiteket gyűjtöttük cikkünkben össze.
Read More
Mit kell tudni az ® vagy a TM szimbólum használatáról?
Sokszor láthatunk márkanevek mellett az ® vagy a ™ szimbólumokat. A védjegyek jelölésére használt szimbólumok fontosak az üzleti tevékenység szempontjából, de használatukra vonatkozó szabályok eltérőek lehetnek az egyes országokban.
Read More
Hogyan csökkentheti szabadalmi és védjegy kiadásait?
Főleg a szabadalmi, de a védjegybejelentések költségei is igen magasak. Főleg, amennyiben külföldi bejelentésekkel is próbálkozunk, a helyi irodák munkadíjai még inkább megnövelhetik kiadásainkat. Az alábbiakban összeszedtük, milyen lehetőségek állnak rendelkezésre ahhoz, hogy ezen kiadásainkat csökkenteni tudjuk.
Read More
Idén is akár 2250 eurót megtakaríthat az EU-s KKV alappal
Az Ideas Powered for business kkv‑alap egy Európai uniós támogatási program, amelyet az Európai Unió Szellemi Tulajdoni Hivatala (EUIPO) koordinál. A program a kis és középvállalkozások (kkv) szellemitulajdon védelmének támogatására jött lére. Az alap segítségével bármely kkv visszatérítést kérhet védjegy, formatervezési minta vagy szabadalmi bejelentés hivatali díjából. Ezáltal a magas hivatali díjak egy részét meg lehet később spórolni a különböző eljárások során.
Read More
Szabadalom és használati mintaoltalom közti különbségek
A szabadalom és a használati mintaoltalom azonos módon védi a műszaki hátterű találmányokat és mindkettő jogi védelmet nyújt abban, hogy más következmények nélkül ne bitorolhassa azt amit feltaláltunk. Azonban van pár jelentős különbség is a két oltalmi típus között, amelyet érdemes tudni, mielőtt belevágunk.
Read More
Ábrás vagy szóvédjegyet érdemes-e bejelentenem?
A védjegybejelentés során az egyik legfontosabb kérdés, hogy milyen megjelölést szeretnénk levédeni. Manapság már hang és hologram védjegyeket is le lehet védeni, de azért a két leggyakrabban választott verzió az ábrás és a szóvédjegy.
Read More
Nincsen védjegy áru nélkül - Áruk és szolgáltatások osztályozása
A védjegyek nem Mohamed koporsójaként lebegnek, hanem meghatározott árukhoz, szolgáltatásokhoz (továbbiakban röviden árukhoz) kötődnek. Az általunk kiválasztott áruk – automatikusan kiegészülve az ezekkel összetéveszthető árukkal – adják azt a dinamikus területet, amely területen a védjegy oltalmat ad.
Read More
Egységes Szabadalmi Bíróság – menni vagy maradni?
Az Egységes Szabadalmi Bíróság (Unified Patent Court – UPC) 2023. június 1-jén kezdi meg működését. A bíróság hatáskörébe az egységes hatályú európai szabadalmakkal, valamint a hatályosított európai szabadalmakkal kapcsolatos jogviták tartoznak.
Read More
Szabadalom vagy publikáció?
Magyarország a biokémiai, biotechnológiai kutatások területén az élenjárók közé számítható, e vezető szerep azonban nem tükröződik az ilyen irányú szabadalmakban.
Read More
Támadják a domaint? Lenyúlták a nevem? Bitorlással vádolnak? Mit tegyek?
Összegyűjtöttünk pár gyakori, elsőre rendkívül ijesztő szituációt megoldási javaslatokkal, hogy csökkentsük a pánikot és megoldjuk mihamarabb a problémát.
Read More
Mennyibe kerül egy szabadalom?
Perben ügyvédhez fordulunk, betegségben orvost hívunk. Az orvos sok esetben „csak” segít a gyógyulásban, a gyógyulást általában immunrendszerünk útján végső soron magunk visszük végbe. Talán meglepő, de a szabadalmi ügyvivő legfontosabb szerepe nem az, hogy levegye vállunkról a szabadalmi bejelentés elkészítésének a terhét és megszerezze az oltalmat, azaz tüneti kezelést nyújtson. Legalább ilyen fontos, hogy a megadott találmány érjen is valamit, azaz ne lehessen egykönnyen megkerülni.
Read More
Mit tegyünk, ha ellenünk indítanak szabadalmi bitorlási eljárást?
Összegyűjtöttük a teendőket arra az esetre, ha egy szabadalmi bitorlás kapcsán eljárást indítottak ellenünk és úgy gondoljuk, hogy nincsen a másik félnek igaza.
Read More
10 dolog, amit a védjegyről tudni érdemes
Összegyűjtöttünk 10 hasznos tudnivalót a védjegyekről, se többet, se kevesebbet.
Read More
A szabadalmazás legnehezebb feltétele: a feltalálói tevékenység
Akkor szabadalmazható egy találmány, ha új, iparilag alkalmazható és feltalálói tevékenységen alapul. Ez utóbbi szokott a legnagyobb kihívás lenni annak, aki szabadalmat szeretne kapni találmányára. De mit is jelent ez a fogalom?
Read More